Каплиця Боїмів, Львів
Про нас
- +38 (032) 274-40-47
- Львів, пл. Катедральна, 1.
Каплиця Боїмів у Львові
Джорж (Георгій) Боїм приїхав до нашого міста в XVI ст. Був він угорцем за національністю і протестантом за віросповіданням. У Львові Боїм перейшов у католицтво, одружився, нажив багатства торгівлею і на початку XVII ст. замовив побудувати для себе похоронну каплицю, відому зараз як Каплиця Боїмів.
Побудував її архітектор Бемер в стилі маньєризму, західний фасад був повністю покритий білокамінним різьбленням. Так, саме білокам’яним, тут немає помилки, просто піщаник, з якого побудована каплиця, за століття її існування втягував у себе кіптяву і пил і набув такий чорний колір. Цікаво, що каплиця, яка була практично закінчена до 1611 року, була освячена лише в 1615 році. Напевно, що причиною тому була пишність каплиці. Боїм, начебто будував не сімейну похоронну каплицю, а хотів показати всім своє багатство і свої амбіції. Це зачепило багатьох, в тому числі і архієпископа Яна Замойського, який в цей час будував свою, скромну, каплицю. І каплицю Боїмів освятили тільки після його смерті.
Перший ярус різьбленого фасаду має вікна, праворуч і ліворуч — фігури св. Петра і св. Павла, над вікнами зображені старозавітні пророки. Другий ярус зображує страсті Христові. На куполі каплиці є барабан, на ньому — сидяча постать Ісуса Христа в Гефсиманському саду. У живописі ця тема широко представлена, а ось в скульптурі вона рідкість, просто унікальна. За цим каплицю ще називали Огруйцовою — від польського слова «ogrojec» — сад. Зараз каплиця Боїмів, в якій зберігся чудовий інтер'єр, належить картинній галереї.
Сім’я Боїмів залишила слід в історії, а яскравим її представником є Михайло Боїм. Будучи єзуїтом, він вирушає місіонером в Китай. Живе там довгий час, вивчаючи невідому країну, і залишає нам наукові роботи по флорі, фауні та географії Китаю. Складає перший європейський атлас Китаю, який до цих пір зберігається у Ватикані.
+38 (050) 15-106-98, +38 (093) 257-82-52 Євгенія
Цікаві екскурсії по Львову